Alışverişle İlgili Genel Konular

1. Fiyat yanlışlıklarından bluebags.com.tr sorumlu değildir. Satışdan vazgeçme hakkını gizli tutar.
2. Bluebags.com.tr stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri e-posta ile alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 7 işgünü içerisinde oluşan fark iade edilir. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı Firmamız sorumlu tutulamaz. Müşterinin, siparişin tamamından vazgeçme hakkı da saklı tutulur.

Nasıl Alışveriş Yapabilirim ?
Müşteri ürünü seçer ve sepete atar. Banka provizyonu onayı alındıktan sonra işlem sistemimize sipariş olarak düşer.Sipariş sonrası işlemler aşağıdaki sıraya göre hazırlanır;
1- Bekleyen: Siparişiniz sistemimize düstüğü an, “Bekleyen” durumunda düşer. Finans departmanımız tarafindan ödeme onayı verildikten sonra bir sonraki aşamaya gelinir.
2-Ürün Tedarik: Ödeme onayı alınan sipariş, mağaza yöneticilerimizin ekranlarina düşer. Mağaza yöneticilerimiz, ürünün tedarikiyle ilgilenir ve ürünle ilgili sipariş verildikten sonra bir sonraki aşamaya geçilir.
3-Sevkiyat: Tedarikçi firmadan siparişi verilen ürünün alınması veya firmamıza getirilmesi aşamasıdır.
4-Muhasebe: Ürünler firmamıza geldikten sonra, fatura kesilir. Muhasebe durumunda gözüken sipariş, faturası kesilmiş ve gönderilmeye hazır demektir.
5-Kargoda: Ürün kargoya verildikten sonra, sipariş, Kargoda durumuna getirilir. Artık, ürününüz, tarafınıza ulaşmak üzere yola çıkmıştır.
6-İptal Bekleyen : Sipariş verilen ürünün tedariki ile ilgili sorun yaşanıyorsa, ya da müşterinin isteği üzerine sipariş, iptal edilmek isteniyorsa, öncelikle İptal Bekleyen konumuna getirlir. Daha sonra, finans departmanı tarafından ödemenin iadesi gerçekleştirilir ve sipariş, iptal edilir.
7- İptal Edildi : İptal edilen siparişler, İptal Edildi konumuna getirilir.
Müşteri, ödemesinin iade edilmesini isteyebilir ya da ürünün tedarik edilmesi için bekleyebilir.

Teslimat süresi

Stokta yer alan tüm ürünler 1-2 iş günü içerisinde kargoya verilir. Süre uzayacaksa sizinle iletişime geçilerek haber verilir.

Teslimat tarihi

Siparişiniz, bulunduğunuz il ve ilçeye bağlı olmak üzere kargoya veriliş tarihinden itibaren 1 veya 2 iş günü sonra adresinize teslim edilir. Haftanın belirli günlerinde dağıtım yapılan bir bölgede bulunuyorsanız ilgili günü beklemeniz gerekmektedir.

Teslimat adresinde alıcının bulunmaması

Kargo görevlisi, belirtilen adreste kimseyi bulamazsa 1 gün sonra tekrar gelir. Yine adreste kimse olmazsa siparişi ilgili kargo şubesinde birkaç gün beklemeye alır. Bu durumda alıcının kimliği ile birlikte kargo şubesine giderek ürünü bizzat teslim alması veya şubeyi arayarak tekrar dağıtıma çıkarmasını talep etmesi gerekir.

Teslimat bilgileri / Sipariş takibi

Teslimat bilgileriniz ve sipariş takibi için gerekli kargo takip numarası, ürünlerin kargoya verilişinden hemen sonra size e-posta ile bildirilecektir.